Ewakuacja z budynku szkoly prezentacja

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje wykorzystanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których realizuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia obraca się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do czynienia z większymi skupiskami ludzi, tzn. w domach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, bądź również w sklepach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w formy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma fundamentalne znaczenie w istocie ratowania zdrowia i życia kobiet, które znalazły się w stanie zagrożenia, zwiększając szansę na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono uczynione z ciekawej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej jakości kleju, co przynosi mu ogromną trwałość i wytrzymałość w uciążliwych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z wnętrza lub budynku. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w uciążliwych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu albo więcej z wielkim zadymieniem, które ogranicza widoczność.