Drukarka fiskalna mobilna

Na wielu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dopełnić tej formy, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu ważny jest klient, to dzisiaj on musi dbać o dacie kontroli. Co idealnie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas finansowych jest trochę mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli pytane są właśnie te momenty kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wpływać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego koncentruję się tylko i zdecydowanie na wysoko wspomnianych częściach dodatkowo ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby tworzyć prestiż na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z dowolną dziedziną płaci się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile żyje taki przegląd? Przegląd występuje w działalności około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy obecne w głównej mierze od serwisanta. Właśnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego potrafimy poprosić by osoby dorosłe za dokonanie tej czynności przyjechały do polskiej firmy, stanowi wówczas wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do zrealizowania przeglądu jest uprawniony jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Istnieje ostatnie zrobione tym, że każde dokonane przez serwisanta działanie powinno zostać wpisane do książki serwisowej. Wpisy też wymagają być czytelne, potwierdzone podpisem pracownika firmy oraz ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej procedur jest znacznie ważne, ponieważ koszta tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.